Podstrona: Brązowy medal dla naszych piłkarzy / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Brązowy medal dla naszych piłkarzy

2021-06-30 , red.  Przemysław Biskup, Marta Jagiełowicz
kategoria: Sport
Brązowi medaliści w piłce nożnej wśród uczelni technicznych,

Reprezentacja Politechniki Rzeszowskiej wzięła udział w finale Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej, który odbył się w Opolu 20–23 czerwca br. Drużyna naszej uczelni zajęła piąte miejsce w klasyfikacji generalnej oraz zdobyła brązowy medal w typach uczelni technicznych.

Drużyna PRz

W Akademickich Mistrzostwach Polski w Piłce Nożnej wzięło udział 16 uczelni z całej Polski. Podkarpacie reprezentował zespół Politechniki Rzeszowskiej w składzie: z Wydziału Zarządzania – Michał Bury, Jakub Delekta, Krzysztof Gumieniak, Stefan Krężel, Michał Kseniak, Przemysław Kuca, Kamil Rębisz, Eryk Sarzyński, Mikołaj Sypek, Jakub Szczybyło, Jakub Wolański, Dawid Ziobro, Hubert Żyszkiewicz, z Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa – Aleksander Gajdek, Kamil Miśko, Dominik Pikiel, z Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury – Jakub Sroka i Łukasz Szawara, trener – Przemysław Biskup.

Przebieg rozgrywek

Zmagania rozpoczęliśmy od rozgrywek grupowych, w których pokonaliśmy 1:0 Politechnikę Warszawską, 2:0 Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i ulegliśmy 0:1 SGGW Warszawa. Pozwoliło to naszej drużynie uzyskać awans do najlepszej ósemki z pierwszego miejsca w grupie. W fazie pucharowej trafiliśmy na Politechnikę Gdańską, której niestety ulegliśmy 0:1. Ta przegrana spowodowała, że nadal musieliśmy walczyć o piąte miejsce oraz medal w typach uczelni technicznych. Kolejnym przeciwnikiem była wysoko notowana drużyna UMCS Lublin, z którą wygraliśmy 2:0 i zapewniliśmy sobie możliwość dalszej walki o medale w uczelniach technicznych. Równocześnie nasi rywale, m.in. z Politechniki Opolskiej, wywalczyli możliwość gry o brązowy medal wśród uczelni technicznych. W bezpośrednim spotkaniu po bardzo dobrej grze całej drużyny wygraliśmy 2:1, zdobywając brązowy medal!

Wszystkie mecze miały swoją dramaturgię. Od trzeciego do ostatniego spotkania emocje rosły lawinowo, ponieważ każde kolejne zmaganie oznaczało „być albo nie być” w turnieju. Każdy z zawodników pomógł w osiągnięciu dobrego wyniku. Niektórzy zawodnicy w ciągu trzech dni wybiegali 360 minut na boisku, a warunki pogodowe były ciężkie. Nie obyło się bez drobnych kontuzji, które w tak kontaktowej dyscyplinie i przy tak dużym obciążeniu są normą. Zmęczenie i rosnąca presja nie przeszkodziły zawodnikom i na koniec rozgrywek mogliśmy się cieszyć podwójnie – najwyższe w ostatnim czasie piąte miejsce w generalnej klasyfikacji oraz brązowy medal wśród uczelni technicznych.

Dziękuję wszystkim zawodnikom za wysiłek, który włożyli, walkę i determinację! Mam nadzieję, że w przyszłym roku do Sekcji Piłki Nożnej zawitają kolejni studenci głodni rywalizacji na wysokim akademickim poziomie.