Podstrona: Czas pożegnań / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Czas pożegnań

2021-07-06 , red.  Marta Jagiełowicz, fot. B. Motyka
Studenci-Erasmusi z M. Stanisz.

W tym tygodniu żegnamy naszych Erasmusów. 28 studentów z Hiszpanii, Portugalii, Turcji i Włoch zakończyło jednosemestralne studia na Politechnice Rzeszowskiej.

Najwięcej studentów, bo aż 14 osób, przyjął Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa, który od 10 lat cieszy się dużą popularnością wśród studentów uczelni partnerskich. Na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki studiowało pięciu Erasmusów, na Wydziale Zarządzania – cztery osoby, na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury –trzy osoby, a na Wydziale Chemicznym – dwie osoby.

W trakcie pobytu studenci mieli okazję uczestniczyć w zajęciach sportowych przygotowanych przez Centrum Sportu Akademickiego oraz w kursach prowadzonych przez Centrum Języków Obcych, w tym w kursie języka i kultury polskiej. W ramach wydarzeń integracyjno-kulturalnych studentom zaoferowano wyjście do parku trampolin, a także udział w koncercie Grupy MoCarta.

„Oferta dydaktyczna Politechniki Rzeszowskiej od wielu lat cieszy się sporym zainteresowaniem studentów z różnych zakątków Europy, nawet w tak skomplikowanych warunkach, jakie dotykają nas od ponad roku. Rzeszowska uczelnia techniczna ma swoją, już dobrze utrwaloną erasmusową renomę" – podkreślał prorektor ds. studenckich prof. dr hab. Grzegorz Ostasz. „Wielkie podziękowania należą się pracownikom Działu Współpracy Międzynarodowej, a szczególnie  mgr Monice Stanisz".

W semestrze zimowym roku akademickiego 2021/2022 Politechnikę Rzeszowską jako cel swojej mobilności akademickiej w ramach programu Erasmus+ wybrało ponad 60 studentów.