Podstrona: Dołącz do „POŁONIN” / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Dołącz do „POŁONIN”

2017-10-11
kategoria: Wydarzenia, Kultura
Dołącz do „POŁONIN”

Chcesz być częścią blisko 50-cio letniej tradycji oraz historii Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej „POŁONINY”?  Dołącz do pasjonatów tańca i muzyki ludowej. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne 19 października br., które odbędzie się na małej sali gimnastycznej PRz. Nabór prowadzony jest do grup tanecznych i kapeli (skrzypce, klarnet, akordeon i trąbka).

Dzisiaj jest bardzo ważne pielęgnowanie tradycji i obyczajów, a taniec ludowy jest doskonałym sposobem na kultywowanie ludowej kultury – wyjaśnia Agnieszka Mazur absolwentka architektury Politechniki Rzeszowskiej, która tańczy w „POŁONINACH” od 4 lat. – Wyjazdy na wspaniałe zagraniczne festiwale, to doskonały sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu i nawiązanie przyjaźni, często na całe życie - zachęca Agnieszka Mazur.

„POŁONINY” to reprezentacyjny zespół artystyczny Politechniki Rzeszowskiej, który powstał w listopadzie 1969 r. W swoim repertuarze prezentuje głownie folklor rzeszowski. W skład liczącego ponad 100 osób zespołu wchodzą 4 grupy taneczne, grupa wokalna oraz kapela, a jego trzon stanowią studenci Politechniki Rzeszowskiej. Do chwili obecnej SZPiT dał ponad 2 tys. koncertów w kraju i za granicą.

Zapraszamy na fanpage "POŁONIN".