Podstrona: „Folklor – Duma Galicji”. Zaproszenie na Koncert Wiosenny „Połonin” / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

„Folklor – Duma Galicji”. Zaproszenie na Koncert Wiosenny „Połonin”

2024-04-19 , red.  Anna Worosz
„Folklor – Duma Galicji”. Zaproszenie na Koncert Wiosenny „Połonin”

Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Połoniny” zaprasza na Koncert Wiosenny „Folklor – Duma Galicji”, który odbędzie się 28 kwietnia 2024 r. w sali V1 Politechniki Rzeszowskiej o godz. 15.00 i 18.00. Bilety można nabyć na stronie: https://bilety.io/Hd4tY.

Organizatorem wydarzenia są Rada Młodzieżowa Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej „Połoniny” oraz Stowarzyszenie Przyjaciół i Wychowanków Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Połoniny”. Partnerem koncertu jest Województwo Podkarpackie.

Pokaz tańca i muzyki ludowej w wykonaniu Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Połoniny” w tegorocznej odsłonie będzie prezentować folklor dawnej Galicji. Koncert nosi tytuł „Folklor – Duma Galicji” i ma szczególne znaczenie kulturalne, jakim są promocja wartości patriotycznych i umocnienie tradycji regionu wśród młodego pokolenia.

Podczas wydarzenia na scenie wystąpi ponad 130 tancerzy zarówno z grup reprezentacyjnych, jak i początkujących, którzy wraz z muzykami przedstawią suity tańców regionalnych. Zespół „Połoniny” jest gwarancją niezapomnianych wrażeń artystycznych. Widzowie będą mogli zobaczyć, jak różnorodnym i inspirującym miejscem jest Galicja.

Serdecznie zapraszamy.

podkarpackie_logo.png