Podstrona: Jaromir Poprawa na podium Pucharu Polski Freestyle Football / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Jaromir Poprawa na podium Pucharu Polski Freestyle Football

2018-06-14
Jaromir Poprawa na podium Pucharu Polski  Freestyle Football

Jaromir Poprawa, student mechaniki i budowy maszyn zdobył II miejsce w Pucharze Polski Freestyle Football w Skawinie. Politechnikę Rzeszowską reprezentował również Konrad Dybaś, student logistyki, który dotarł do ćwierćfinału.

9 czerwca po raz piąty odbył się Puchar Polski Freestyle Football w Skawinie, k. Krakowa. W zawodach wzięło udział ok. 40 zawodników z całego kraju, w tym dwóch reprezentantów Politechniki Rzeszowskiej Jaromir Poprawa, student II stopnia mechaniki i budowy maszyn oraz Konrad Dybaś, student II stopnia logistyki.

Zawody odbyły się w formule battle no limit. Obaj zawodnicy z łatwością przeszli eliminacje zajmując w nich 1 oraz 6 miejsce. Po całodniowych zmaganiach ostatecznie Jaromir Poprawa zajął II miejsce, ustępując w finale aktualnemu Mistrzowi Polski i Mistrzowi Europy 2014 Danielowi Mikołajkowi, który wcześniej wyeliminował w ćwierćfinale Konrada Dybasia.

To już drugie podium na krajowych zawodach najwyższej rangi studenta mechaniki i budowy maszyn, co dobrze zapowiada sierpniowe Mistrzostwa Świata Superball 2018 w Pradze.