Podstrona: Politechnika Rzeszowska nawiązała współpracę z firmą Gamrat S.A. / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska nawiązała współpracę z firmą Gamrat S.A.

2021-11-18 , red.  Anna Worosz
Od lewej prof. J. Sęp i J. Pachana,

Umowę podpisali prorektor ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp oraz przedstawiciele firmy Gamrat S.A. członek zarządu, dyrektor generalny Jerzy Pachana i członek zarządu, dyrektor finansowy Zbigniew Syzdek. Strony będą współpracować w zakresie wspólnego prowadzenia prac badawczo-rozwojowych oraz organizowania wizyt studentów Politechniki Rzeszowskiej w firmie Gamrat S.A.

Uczestnicy spotkania

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele firmy Gamrat S.A. członek zarządu, dyrektor generalny Jerzy Pachana, członek zarządu, dyrektor finansowy Zbigniew Syzdek i Mateusz Forystek. Politechnikę Rzeszowską reprezentowali: prorektor ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp, prodziekan ds. kształcenia na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury dr inż. Krzysztof Boryczko i kierownik Katedry Zaopatrzenia w Wodę i Odprowadzania Ścieków prof. dr hab. inż. Barbara Tchórzewska-Cieślak.

Podpisana umowa ma na celu nawiązanie współpracy w zakresie prowadzenia badań naukowych i prac badawczo-rozwojowych dotyczących produktów firmy Gamrat S.A. Prorektor ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp podkreślił, że jest wiele tematów do współpracy zarówno z Wydziałem Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury w zakresie systemów rurowych, jak i z Wydziałem Chemicznym w zakresie technologii wytwarzania produktów.

Założenia umowy

W ramach współpracy pracownicy firmy  Gamrat S.A. będą prowadzić wykłady, seminaria i webinaria branżowe dla studentów naszej uczelni oraz organizować wizyty studentów w zakładzie Gamrat S.A. Z kolei Politechnika Rzeszowska zobowiązała się do pomocy w redagowaniu artykułów naukowych do katalogów i prasy branżowej na rzecz Gamrat S.A. oraz opiniowania produktów, koncepcji i części technicznej katalogów Gamrat S.A., a także  odpłatnego lub nieodpłatnego prowadzenia badań produktów Gamrat S.A. Strony zadeklarowały współdziałanie we wzajemnym promowaniu przedsięwzięć i rezultatów prac w krajowych i zagranicznych środowiskach przemysłowych oraz naukowo-badawczych.

Osobami odpowiedzialnymi za koordynację działań wynikających z zapisów umowy oraz innych uzgodnień pomiędzy sygnatariuszami są Mateusz Forystek i dr inż. Krzysztof Boryczko.