Podstrona: Studenci Politechniki Rzeszowskiej zwycięzcami w hackhatonie HackYeah Online / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Studenci Politechniki Rzeszowskiej zwycięzcami w hackhatonie HackYeah Online

2020-04-06
Studenci Politechniki Rzeszowskiej zwycięzcami w hackhatonie HackYeah Online

Laureatami pierwszego miejsca  hackatonu HackYeah Online są Karol Wiater, Wojciech Czekirda i Jacek Ciuba - studenci informatyki na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki PRz wraz z Mikołajem Woroszem (UJ, AGH) oraz Mariuszem Trzeciakiem (Interactive Vision).

Zespół ISSD zajął pierwsze miejsce w największym hackathonie HackYeah Online w Europie, w kategorii „Security in times of the pandemic”. Głównym celem wydarzenia było znalezienie rozwiązania pozwalającego na ograniczenie rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19.

Po trzech dniach zmagań zespół zaprezentował urządzenie trafficBox pozwalające na monitorowanie zatłoczenia w miejscach publicznych. Dzięki takiemu rozwiązaniu można np. sprawdzić przed wyjściem z domu, czy przed sklepem, do którego się wybieramy jest kolejka.

W przyszłości rozwiązanie to umożliwi np. sprawdzanie czy wszystkie osoby opuściły budynek podczas pożaru.

Hackhaton trwał w dniach 3-5 kwietnia br. a łączna pula nagród wynosiła 100 000 zł. Partnerami tego wydarzenia byli między innymi: GovTech, Allegro, Google, Intel, IBM czy Microsoft.

Projekt trafficBox będzie nadal rozwijany przez zespół ISSD i wkrótce zostanie udostępniony.

Więcej informacji na temat trafficBox można znaleźć na stronie informacyjnej: http://issd.pl