Podstrona: Welcome Days dla studentów programu Erasmus+ / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Welcome Days dla studentów programu Erasmus+

2019-02-22
Welcome Days dla studentów programu Erasmus+

Na Politechnice Rzeszowskiej przywitano grupę 18 studentów, którzy rozpoczną jednosemestralne studia w ramach programu Erasmus+. Studenci przyjechali do Rzeszowa z Portugalii, Turcji oraz Gruzji.

Uczestników programu przywitał prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, prorektor ds. współpracy międzynarodowej Politechniki Rzeszowskiej, uczelniany koordynator programu Erasmus+.

Podstawowe informacje na temat studiowania na Politechnice Rzeszowskiej nowym studentom przekazali Monika Stanisz z Działu Współpracy Międzynarodowej oraz Bartosz Cisek z s.k. Erasmus Student Network (ESN).

- Dział Współpracy Międzynarodowej dba o to, aby studenci otrzymali wszystkie niezbędne informacje dotyczące przyjazdu, zanim zameldują się na naszej uczelni poprzez e-mailing, czy też media społecznościowe. Natomiast po przyjeździe oferujemy sesję informacyjną, zwiedzanie Rzeszowa, oraz wycieczkę do atrakcji w regionie. Działający przy PRz Erasmus Student Network, organizuje nowym studentom wydarzenia kulturalne i integracyjne – wyjaśnia Monika Stanisz, pracownik Działu Współpracy Międzynarodowej PRz.

Zagraniczni studenci co roku spędzają w Politechnice Rzeszowskiej jeden lub dwa semestry. W roku akademickim 2018/2019 na naszej uczelni w ramach programu Erasmus+ będziemy gościć w sumie 84 studentów.

Wszystkim studentom życzymy miłego pobytu w Rzeszowie i samych sukcesów w nauce.