Podstrona: Współpraca architektów Politechniki Rzeszowskiej i Uniwersytetu Rzeszowskiego / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Współpraca architektów Politechniki Rzeszowskiej i Uniwersytetu Rzeszowskiego

2022-09-05 , red.  Anna Martyka, Marta Jagiełowicz
Współpraca architektów Politechniki Rzeszowskiej i Uniwersytetu Rzeszowskiego

Politechnika Rzeszowska i Uniwersytet Rzeszowski podjęły współpracę dotyczącą opracowania interdyscyplinarnego projektu rewitalizacji urbanistycznej Rzeszowa w ramach zajęć dydaktycznych. Sygnatariuszami umowy byli rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik i dziekan Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury prof. dr hab. Inż. Lech Lichołai oraz rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Sylwester Czopek i dziekan Kolegium Nauk Przyrodniczych dr hab. Marta Łuszczak, prof. UR.

Pomysłodawczyniami i koordynatorkami tego przedsięwzięcia są dr inż. arch. Anna Martyka z Zakładu Projektowania Architektonicznego i Grafiki Inżynierskiej naszej uczelni i dr inż. arch. Agata Gajdek z UR. W ramach podpisanej umowy studenci kierunku architektura Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury będą opracowywać koncepcje projektowe w ramach przedmiotu projektowanie architektoniczne i urbanistyczne z rewitalizacją, a studenci kierunku architektura krajobrazu Kolegium Nauk Przyrodniczych w ramach przedmiotu projektowanie zintegrowane.

Uczelnie podjęły również współpracę w zakresie prowadzenia wspólnych projektów dydaktycznych i naukowych mających na celu wzajemną wymianę i uzupełnianie wiedzy, umiejętności i doświadczeń pracowników i studentów kierunków architektura oraz architektura krajobrazu. Jednym z planowanych efektów współpracy będą nie tylko interdyscyplinarne projekty koncepcyjne transformacji urbanistycznej Rzeszowa, ale także wystawy i dyskusje.

Kolejna umowa o współpracy Politechniki Rzeszowskiej z Podkarpackim Centrum Innowacji zapewni wsparcie merytoryczne i techniczne tego ambitnego wieloetapowego przedsięwzięcia.