Podstrona: Zapraszamy do udziału w konferencji „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju” / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2017-04-21 , red.  Artur Polakiewicz

24 i 25 kwietnia br. na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie II edycja cyklicznej ogólnopolskiej konferencji naukowej „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju” organizowanej przez Katedrę Ekonomii Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza, Instytut Polityki Energetycznej im. I. Łukasiewicza oraz Studenckie Koło Naukowe „Eurointegracja”.

W programie obrad 24 kwietnia br. znalazły się panele plenarne, podczas których uczestnicy konferencji będą starali się odpowiedzieć na pytania dotyczące: zakupu ropy naftowej oraz gazu ziemnego, sektora elektroenergetyki, elektromobilności, a także robotyzacji, digitalizacji przemysłu (ICT, IT) oraz sztucznej inteligencji.

Drugiego dnia konferencji jej uczestnicy skupią się na kwestiach: bezpieczeństwa energetycznego, rynku energii, węgla kamiennego, gazu ziemnego, transformacji energetycznej, polityki energetycznej, wykorzystania energii w transporcie i prognoz dotyczących energetyki wiatrowej.

W trakcie konferencji dzięki współpracy z Archiwum Państwowym w Rzeszowie zostanie zaprezentowana wystawa o patronie Politechniki Rzeszowskiej Ignacym Łukasiewiczu oraz głównym organizatorze wydarzenia – Instytucie Polityki Energetycznej.

Konferencja będzie transmitowana na żywo w Internecie tutaj.

Szczegółowe informacje: www.instytutpe.pl.

spons.jpg