Podstrona: Zaproszenie na uroczystą inaugurację roku akademickiego / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Zaproszenie na uroczystą inaugurację roku akademickiego

2022-10-03 , red.  Marta Jagiełowicz
Zaproszenie na uroczystą inaugurację roku akademickiego

Rektor, Rada Uczelni i Senat Politechniki Rzeszowskiej mają zaszczyt zaprosić pracowników, studentów i wszystkich sympatyków naszej uczelni na 72. inaugurację roku akademickiego. Uroczystość odbędzie się 7 października br. o godz. 11.00 w Regionalnym Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym i Biblioteczno-Administracyjnym przy al. Powstańców Warszawy 12 w Rzeszowie.

Tradycyjnie uroczystość rozpocznie wejście orszaku z pocztem sztandarowym, władzami uczelni i członkami Senatu. Po odśpiewaniu hymnu państwowego JM Rektor prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik wygłosi przemówienie inauguracyjne. Po uroczystości ślubowania przedstawicieli studentów pierwszego roku oraz przedstawicieli doktorantów odbędzie się uroczysta promocja studentów specjalności „pilotaż”. Tę część wydarzenia zakończy „Gaudeamus Igitur” w wykonaniu Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej.

Podczas uroczystości pracownicy naszej uczelni zostaną uhonorowani odznaczeniami państwowymi i medalami „Zasłużonym dla Politechniki Rzeszowskiej”. Na zakończenie wybrzmi pieśń „Gaude Mater Polonia”. Wykład inauguracyjny zaprezentuje dr hab. inż. Mariusz Ruszel, prof. PRz.

Dzień wcześniej, 6 października br. o godz. 18.00 w kościele pw. św. Jacka oo. Dominikanów przy ul. Dominikańskiej 15 w Rzeszowie odbędzie się msza święta inaugurująca 72. rok akademicki.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do oglądania bezpośredniej transmisji tego podniosłego wydarzenia na kanale YouTube.