Podstrona: Zmarł prof. Edward Nawarecki / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Zmarł prof. Edward Nawarecki

2017-03-20 , red.  Artur Polakiewicz
kategoria: Odeszli od nas
Zmarł prof. Edward Nawarecki

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w 15 marca br. zmarł Edward Nawarecki, profesor nadzwyczajny Wydziału Elektrotechniki i Informatyki w latach w latach 2003–2013.

Prof. E. Nawarecki w latach 1959–2006 był pracownikiem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, gdzie pełnił m.in. funkcję prodziekana Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki, był zastępcą dyrektora Instytutu Informatyki, kierownikiem Katedry Informatyki oraz kierownikiem studiów doktoranckich Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki. Był również członkiem Komitetu Informatyki i Automatyki PAN Oddziału w Krakowie. Specjalizował się w zagadnieniach z zakresu sztucznej inteligencji, systemów ekspertowych, wspomagania decyzji oraz systemów wieloagentowych. W 2006 r. przeszedł na emeryturę.

Z Wydziałem Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej był związany w latach 2003–2013. Jego zatrudnienie miało na celu wzmocnienie kierunku informatyka zarówno pod względem badawczym, jak i dydaktycznym. Prowadził wykłady związane ze sztuczną inteligencją, inżynierią wiedzy i systemami agendowymi. Był promotorem dwóch przewodów doktorskich pracowników Katedry Informatyki i Automatyki oraz około 40 prac dyplomowych. W 2007 r. został odznaczony medalem „Zasłużonym dla Politechniki Rzeszowskiej”.

Prof. Nawarecki był autorem lub współautorem ok. 280 publikacji, w tym 12 monografii i wydawnictw zbiorowych. Był również recenzentem wielu grantów, artykułów, a także prac doktorskich i habilitacyjnych.

Rodzinie, Bliskim, Przyjaciołom i Współpracownikom Zmarłego wyrazy najgłębszego i szczerego współczucia składają dziekan, Rada Wydziału Elektrotechniki i Informatyki oraz społeczność akademicka Politechniki Rzeszowskiej.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 21 marca o godzinie 12.00 w kaplicy na cmentarzu Salwatorskim w Krakowie przy ul. Kościuszki 88.